ČAS SKLIZNĚ

Už je tady zase! Podzim!

 
Moje nejoblíbenější období v roce. Stromy září žlutě, oranžově nebo červeně. Sem tam ještě svítí sluníčko, ale spíš je mlha a pofukuje vítr, což je ideální čas na procházky v podzimních kabátech a svetrech XXL a hned potom na teplej čaj nebo kafe, svíčky a teplý ponožky.
 
Když jsem dneska jela ze Šumavy do Prahy, viděla ty barevný stromy kolem silnic a sluníčko mi svítilo do očí, když ted zrovna nebylo schovaný za těma obříma mrakama, vzpomínala jsem, jak jsme si loni touhle dobrou říkaly s mamkou v autě, jaká je to nádhera. Se slzama v očích jsem si musela přiznat, že podzim už budu asi na vždycky spojenej s tou velkou bolestivou dírou uvnitř sebe sama.
Ale zároveň vím, že ho nikdy nepřestanu milovat a tak trošku tuším, že ON mi to někdy v budoucnosti vrátí a přinese mi nějaký šťastnější události, aby se zase všechno dostalo do rovnováhy.
Říká se, že na podzim máme sklízet, to, co jsme zaseli předešlé měsíce.
Plody našeho chování, úsilí a snah.
 
Poslouchala jsem na dnešní cestě zase nějaké ty podcasty.
Zrovna dneska to byl podcast Proti Proudu s Pavlem Šímou a
potom https://schoolofstyle.blog/podcasts/… (kdyžtak si poslechněte, je to skvělá motivace) a přivedlo mě to na jednu otázku.
Mají stejnou šanci na úspěch v životě lidé, kteří mají svou cestu od začátku víceméně bez problémů, pocházejí z finančně zajištěné a citově stabilní rodiny a mají pevné zázemí a lidé, kterým život tak trochu hází klacky pod nohy a pocházejí naopak z chudé rodiny a musí se spolíhat spíš sami na sebe?

Předem chci říct, že pod slovem úspěch, si každý může představit ten svůj, někdo má za cíl být úspěšný v byznyse, cílem některých z nás je mít hlavně šťastnou rodinu nebo můžeme chtít třeba bydlet někde u pláže a prodávat zmrzlinu u cesty.
Podle mě má ta první zmíněná skupina lidí větší šance na začátku svojí kariéry, mají lepší startovní čáru, v čemž je jejich výhoda. Možná nemají v podvědomí tolik strašáků z minulosti nebo tak moc podkopaný sebevědomí. Neznamená to ale, že v průběhu jejich životní cesty nebudou muset makat na svým úspěchu a svém štěstí, jako každej jinej. Znamená to jen to, že mají lepší výchozí situaci.
 
Na druhou stranu, ta druhá skupina lidí, která má horší výchozí pozici, má naopak víc zkušeností s překonáním nepříznivých událostí, které může využít ve svůj prospěch. Pokud totiž člověk něco chce, věřím, že ať si za svůj život prožil sebehorší zážitky a nachází se momentálně v nějaký těžký životní situaci, má vždycky možnost změnit jí a jít si za svým snem.
Proto si myslím, že nemá smysl někomu třeba závidět, jaký má štěstí, že má tak super práci, lepší plat nebo hezčí bydlení.
Každej máme jinej sen a nikdo nevíme, jak tvrdě ten člověk, kterýmu bysme chtěli třeba závidět (ikdyž je jasný, že někdy se tomu neubráníme) makal na splnění těch svých snů.
Jak dlouho po nocích studoval nebo byl každej den v práci první a odcházel poslední, odpustil si drahý dovolený nebo každou chvilku svýho volnýho času věnoval tomu, aby se zdokonaloval v tom, co umí.
Každopádně já se zítra vracím po třech měsících do práce a musím říct, že už se hrozně těším, že zase začnu pracovat na jednom z těch mých snů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: