KLINIKA ZDRAVÍ

Klinika zdraví – zajímavé slovní spojení.

Pokud se řekne KLINIKA, většina z nás si představí, že se na tom místě léčí nemoci, mluví se o nemocech a vůbec, většina dnešní společnosti si kliniku spojuje s NEMOCNÝMI lidmi

A já nemůžu říct, že bych byla nemocná v tom pravém slova smyslu. I když, kdo to vlastně umí pořádně posoudit?

Ale necítila jsem se ve své kůži.

Dlouho. Trápila mě nekonečná bolest ucha, zad, byla jsem pořád bez energie a nedařilo se mi shodit přebytečný kila, který jsem nabrala v období, kdy jsem brala léky na spaní. A to nemluvím o stavech úzkosti. 

Ze všech sil jsem se snažila pečovat o sebe, jak nejlépe umím.

Cvičila jsem jógu, běhala, chodila brzo spát a jedla podle mého nejlepšího vědomí. 

Ale energie pořád nikde a kila a problémy pořád tady. 

Začala jsem tedy hledat cokoliv, co by mě navedlo na další cestu.

Dostala se mi do ruky knížka od pana doktora Vojáčka – Umění být zdráv.

Pana doktora jsem už znala delší dobu a měla jsem ráda povídání jak jeho samotného, tak i třeba ve spojení s panem Duškem

(https://www.youtube.com/watch?v=_EGwFsLHzSE&ab_channel=DivadloKampa)

Věděla jsem, že někde v Praze pomáhá lidem na nějaké klinice a začala ve mě hlodat myšlenka, že bych se tam měla vydat.

A tak se přede mnou objevila další cesta. 

Klinika zdraví – Endala se nachází přímo v centru Prahy.

Ačkoliv já už v Praze nebydlím, jezdím tam pracovně každé pondělí a středu do naší laboratoře v Manufaktuře. 

A tak jsem jednoho dne na konci března 2021 skončila v práci dřív a jela jsem na předem domluvenou schůzku na Kliniku zdraví.

Když jsem vstoupila na recepci, zvědavě jsem se rozhlížela, jaké je kolem mě prostředí. Vše bylo čisté, vzdušné a já nějak cítila, že jsem tu správně. 

Nejprve jsem byla objednaná na vstupní testy, při kterých se například zjišťovalo, kolik mám v organismu vitamínu C, jódu a zinku, jak pracuje moje srdce v klidu a po zátěži nebo jak a jestli vůbec produkuje moje štítná žláza dostatek hormonů

Poté jsem šla na vstupní konzultaci.

Nejprve jsem byla trochu zklamaná, že nemůžu přímo k panu doktoru Vojáčkovi (na jeho termíny se čeká i přes rok), ale hned jak se mě ujala mladá paní doktorka s úžasnou energií, zklamání bylo ta tam. 

Povídali jsme si hodinu a půl a ptala se mě na věci, na které se žádný doktor nikdy dřív neptal.

Během těch devadesáti minut jsme společně probrali můj fyzický i psychický stav a zároveň jsme tak trochu přicházeli na to, jak spolu všechno souvisí. 

Z výsledků vstupních testů, které paní doktorce přišly do mailu během našeho sezení, vyplynulo, že mám velký deficit vitamínu C v organismu (a to i přes to, že už rok poctivě užívám doplňky stravy), nedostatek jódu, mám vyčerpané nadledvinky a taky oslabenou štítnou žlázu. 

Je to asi blbý, ale mě se normálně ulevilo, že je něco v nepořádku. 

Víte, já už jsem si začala myslet, že jsem hypochondr. Každý den jsem cítila pocity viny za to, že si nejsem schopná pomoct a že pořád upadám do toho kolotoče únavy a úzkostí. Začala jsem si říkat, že je se mnou něco špatně a že už jsem prostě vadný kus.” řekla jsem paní doktorce a začaly mi u toho stékat slzy po tváři. 

Paní doktorka se na mě usmála a řekla: “Nejste vůbec hypochondr. Všechny tyto výsledky ukazují na to, že toho na vás bylo opravdu moc a organismus je opravdu vyčerpaný. Nemá kde brát a proto se vám nedaří, dostat se z toho kolotoče.” 

Bylo to tak osvobozující.

Domluvily jsme se na vhodném postupu a já začala chodit na infuze vitamínu C, B, glutathionu, vápníku a hořčíku, na konzultace ohledně výživy, fyzioterapie a psychoterapie. 

Změnila jsem od základu jídelníček, přestala se nutit do sportu a místo toho začala chodit na dlouhé procházky a pečlivě si zapisuju všechny svoje pocity.

Každý den se ptám svého těla, jak se mu daří a děkuju mu za to, co pro mě dělá.

Teď už je to měsíc a i přes to, že jsem pořád na začátku mojí další cesty, vím, že je to cesta správná a já se začínám cítit zdravě a mnohdy i plná energie. 

Tato klinika se opravdu zajímá a pečuje o zdraví lidí celostním a komplexním přístupem.

A to je něco, co mě každým dnem dojímá a za co jsem vděčná. 

Odkaz na knihu: (https://www.albatrosmedia.cz/tituly/46898143/jan-vojacek-umeni-byt-zdrav/?gclid=Cj0KCQjwp86EBhD7ARIsAFkgakh5ODblNLWWzzJ0WZDETCkPwWHldv9BIv-lHaumEgpnRLthR7MSbz8aAjLPEALw_wcB)

Odkaz na kliniku: https://endala.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close Me
Looking for Something?
Search:
Product Categories:
Post Categories: