MALÝMI KRŮČKY KE ŠTĚSTÍ č. 3

Tento týden stoprocentně vyberu včerejší úklid Divoké Šárky pod hlavičkou akce Celosvětový úklidový den – http://www.svetovyuklid.cz/

Šla jsem uklízet se svojí kamarádkou Kačkou a pár dalšíma lidma a zabralo nám to asi 2 hodiny. Neumíte si ale představit, kolik jsme toho vysbírali a jaký zajímavý věci jsme našli.

Když jsme uklízeli takovej menší lesík, vlezli jsme do soukromí jednomu bezdomovci, kterej na nás jen koukal, ale uklidit si nechal (a že tam těch flašek od vína měl požehnaně). Ale protože jsme mu asi narušili jeho sobotní siestu (ikdyž jsme byli při úklidu potichu, až na nějaký výkřiky, když po mě lezl pavouk nebo když jsme objevili něco fakt nechutnýho), po chvíli se zvedl a odešel.

Asi nemá cenu sem psát, že jsme jako lidi vážně prasata, když bezmyšlenkovitě odhazujeme flašky, plechovky, obaly od jídla nebo vajgly do přírody. Ale ona nás ta příroda vážně nepotřebuje, to si doufám všichni uvědomujeme. To my potřebujeme jí!

Nejlepší na tom bylo, že když jsme jely s Kačkou na úklid, obě nás trochu bolela hlava a byly jsme takový rozlámaný, ale po úklidu? I když jsme teda příšerně smrděly (a že to při pozdějším nákupu v Albertu nebylo úplně fajn), měly jsme úsměv od ucha k uchu a bylo nám krásně.

Něco na tom bude, že když se člověk začne zajímat o úklid přírody, planety a ekologii celkově, vlastně si uklízí i sám v sobě.

Co byste vybrali za tento týden vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close Me
Looking for Something?
Search:
Post Categories: