SPOJENÍ SAMA SE SEBOU

Jak mi pomáhá spojení sama se sebou překonat můj celoživotní vnitřní strach?

I když to tak navenek nevypadá. Celý život bojuju s vnitřním strachem. Ale proč? Mám přece dobrou práci, nebojím se mluvit na veřejnosti, závodně jsem tancovala, umím veřejně přednést prezentaci na různá témata. Je toho spoustu. Hlavně ale umím působit dojmem, že jsem silná a jistá si tím, co dělám. Dojmem, že je všechno v pořádku. A asi je to i pravda. Ale ten vnitřní strach, který myslím, je něco jiného. Ani nevím, kde se ve mě bere. Ale je to takový zvláštní pocit, že nedělám dost nebo někdy, že dělám až příliš. 

Je to strach z toho, jak vypadám a působím navenek. Přitom moc dobře vím, že nejdůležitější je naše vnitřní stabilita.

A musím říct, že v uplynulých dvou letech se mi od mého vnitřního já podařilo perfektně odpojit. Proto si i myslím, že si mě k sobě přitáhla jóga. 

Protože jóga je o spojení se svou duší, s lidmi kolem nás, se světem. 

Krásně to vystihla i Yoga girl v článku na své stránce https://www.yogagirl.com/read/yoga/exploring-self-love-as-practice .
Píše o tom, že jóga není primárně o tom mít krásné tělo na nejnovější jógamatce, ale o tom, vyjádřit sama sebe skrze ásány, pránajámu a meditaci. 

Jsem na začátku svojí jógové cesty, coby certifikovaného lektora a musím říct, že mi to dává velký smysl. Ale uvědomila jsem si, že během uplynulých tří týdnů, co jsem učila lekce v Praze a na Šumavě jsem trošku zapomněla na svou vlastní praxi. Což je asi na začátku normální, chcete lidem předat co nejvíc, řešíte spoustu věcí kolem založení živnosti, kde najít správné prostory, jak sestavit lekce. 

Nicméně, já sama jsem se k józe dostala proto, abych se zkoumala možnosti a krásy svého těla a spojila se sama se sebou na všech úrovních. Abych se vnitřně zklidnila. 

Proto chci alespoň pár minut soukromé praxe denně a jednu lekci v nějakém jógovém studiu týdně dopřát i sama sobě. 

To abych nezapomínala na spojení sama se sebou a taky proto, abych to mohla předávat dál na svých lekcích.

Samotný význam slova jóga znamená spojit se, a já vím, že to základem všeho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close Me
Looking for Something?
Search:
Product Categories:
Post Categories: